8. októbra 2014

Patrick Zandl: Flotila Země

Zdroj: www.legie.info
Niekde vo vesmírnej prdeli na okraji galaxie si jedna malá a bezvýznamná servisná loď plnila svoje povinnosti. V tom sa pri nej zjavil Emzácky traktor, ktorý opodiaľ mierumilovne oral a otvoril paľbu. Keď rozstrieľal servisnú loďku na sračky, pripojil sa k ostatným mierumilovným traktorom, kombajnom a iným mechanizmom, a pokračovali v ťažení k našej matičke Zemi. Vyššie spomínaná bezvýznamná loďka sa v tom momente stala významnou, pretože tesne pred rozložením na súčiastky stihla vyslať varovnú správu, ktorá umožnila veleniu Flotily včas zareagovať a postaviť obrannú líniu.

No a odtiaľ už začína taký ozajský Holyvúd plný akčnej zábavy, výbuchov a špeciálnych efektov. Jediným rozdielom je to, že nás nezachraňujú Američania, ale bratia Česi. Tým sa vďaka náhode a ich šikovnosti podarilo stať veľmocou a ovládnuť väčšinu Zemegule. Ale s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť...

Našťastie sa autor nevyžíva v nejakom lacnom vlastenectve a búchaní sa do hrude. Pre mňa to bola svieža alternatíva k supermanom z Juesej, ktorí už ikskrát zachránili Zem a priľahlé galaxie. Všetky miesta, mená a názvy mi pripadali také známe a blízke. A tí, čo sa skyfy vyhýbajú lebo sa desia všetkých tých divných technológií a poučiek nemusia mať strach. Tu sa proste bojuje na život a na smrť a vedeckých kecov je minimum, aby bol čitateľ aspoň trochu v obraze.

Pre mňa veľmi príjemný zážitok a kopec zábavy. A v elektronickej podobe navyše úplne zadarmo. Takže šup šup na Palmknihy a čítať. Kniha vyšla aj v analógovej podobne v edícii Pevnost ako príloha k časopisu Pevnost, ale neviem, či je ešte samostatne zohnatelná. Ja by som zatiaľ pána Zandla poprosil o repete :o).

Autor: Parick Zandl
Vydavateľ: Palmknihy
Rok vydania: 2005
Väzba: eKniha
Jazyk: Čeština
Počet strán: 206
Kupujte na Palmknihách.
Viac info na Legii.

Súviasiace:
Patrick Zandl: Koncernová pětiletka

Send to Kindle

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára