25. augusta 2017

Juraj Červenák: Vlk a dýka

Vlk a dýkaDočítané:
https://www.goodreads.com/book/show/34234754-vlk-a-d-ka

Je úplne jedno čo vám tu o tom napíšem. Bežte si to zohnať (ideálne kúpiť, aby nebol Ďuro odkázaný len na tie petrošekely) a prečítajte si to. Je veľmi pravdepodobné, že sa vám to bude páčiť a budete chcieť nášup.
A vo co gou? Domine Barbarič nechal Steina aj Jaroša vo Viedni a odišiel si zanotárčiť späť domov. Nalieva sa chlastom, napcháva dobrým žrádlom (aj keď striedmejšie), venuje sa karbanu a lezie pod sukne manželkám ostatných pánov. Teda hlavne jednej konkrétnej (tá scéna so žiarlivým manželom mi takto spätne pripadá celkom zbytočná). Všetko len do doby, kým si ho zavolajú na Sitno, lebo tam majú záhadu hodnú takého chýrneho vyšetrovateľa. Zmizla kastelánova dcéra a keďže ju nenašli ani po tom, čo presnorili osem pivníc, štyri pôjdy, jeden sklad, tak sa spoliehajú na Barbariča, že to všetko vyrieši behom polhodiny a všetci budú happy. Že to nebude také ľahké je jasné asi každému okrem hradného pána.
Už tradične sa to veľmi dobre číta, dej odsýpa, vyvoláva vo vás zvedavosť a chuť zistiť čo bude ďalej a spôsobuje bežnú nevyspatosť, lebo sa vám nedarí tú zasratú knihu večer v posteli odložiť a ísť spať. Pozornejší čitateľ už niekde v strede príde na to, kto to má na rováši, ale napriek tomu ostáva dosť nevyriešených otázok, aby ste mali chuť čítať ďalej. A na záver príde možno aj kúzelník.

Send to Kindle

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára