13. januára 2016

Zberné suroviny 3


A do tretice všetko dobré. Krátke texty, kratučké názory na prečítané. Všetky dielka pochádzajú zo stránky Tor.com a dajú sa tam prečítať úplne zadarmo (a ak máte Kindle a jeden malý plugin, tak si ich môžete poslať do čítačky). Prípadne môžete podporiť autorov a vydavateľov a kúpiť si ich za par korún na Amazone.

Das Grauen von Tyron Castle
Das Grauen von Tyron Castle by Raimon Weber

My rating: 3 of 5 starsV tejto knihe sa nám predstaví sám autor veľkého Sherlocka Holmsa, Sir Arthur Conan Doyle, v úlohe detektíva a bojovníka proti strašidlám. V tejto prvej časti to bude pri akomsi jazere v Škótsku, kde stojí tajomný hrad a ľudia sú akýsi divní a miestami sa aj strácajú.

Znie to celkom zaujímavo, ale celé je to akési ťažkopádne a nedá sa povedať, že by ma to veľmi zaujalo. Je to škoda, pretože na túto sériu som sa tešil. Nie je to zlé čítanie, ale nie je natoľko presvedčivé, aby som mal záujem pustiť sa do ďalších kníh.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

The Intelligence Director

My rating: 3 of 5 starsTajná základňa, náčelník tajnej základne, utečenec a samozrejme, že veci nie sú také, ako vyzerajú byť.

Neurazi, nenadchne, neprekvapi, možno miestami spôsobi jemne pozdvihnuté obočie v miernom záujme...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ekaterina and the Firebird: A Tor.Com Original

My rating: 3 of 5 starsEkaterina je násťročná cérenka, ktorej sa už dvoria voľajaký mládenci. Až na to, že sa jej začne objavovať fénix. Samozrejme to nie je len tak, osud, vyslobodenie a bla bla bla...

Zdĺhavý začiatok, potom to trošku naberie spád... Nie je to márne, mohol by to byť úvod k niečomu zaujímavješiemu a väčšiemu. Aj keď na mna tie ruské reálie v anglickom prevedení pôsobia mierne divne.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

The Writ of Years: A Tor.Com Original

My rating: 3 of 5 starsA tak tu máme zase raz klišé o artefakte, ktorý umožňuje svojmu vlastníkovi vynikajúce výsledky, ale žiada si vysokú daň, bla bla bla bla bla... Tentokrat pero, spisovateľ, dielo jeho života...

Priemerne dielko, ktoré síce neurazí, ale ani ničím nenadchne. Skôr na spodnej hranici priemeru...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

The Christmas Show: A Tor.Com Original

My rating: 3 of 5 starsPríjemná vianočná ducharina o dvoch sestrách divadelníčka a ich trochu špeciálnom ansámbli. V jednom mestečku organizujú vianočné predstavenie, v ktorom majú účinkovať aj miestny obyvatelia, ale mierne sa im to žvejkne...

Trošku ťažkopádny začiatok, ale celkom zaujímavé postavy a pozadie. Mohlo by toho byť o týchto sestrách viac...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Friedrich the Snow Man

My rating: 4 of 5 starsChudák Nietzsche. Konečne sa reinkarnoval, ale akoby za trest nafasoval ausgerechnet snehuliaka. Ťažko sa filozofuje a baví s ľudmi, keď ste len vytvarovaná zmrznutá voda.

Páči sa mi ten nápad. Je to celkom zaujimavé a dobre sa to čítalo. Len tak ďalej.

Súvisiace:

Send to Kindle

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára